Chonabibe Festiwal 2014

11.07.2014
chonabibe2014

Chonabibe Festiwal to wydarzenie inicjowane przez lubelski zespół Chonabibe. Od pięciu lat do urokliwego parku w Opolu Lubelskim zjeżdżają miłośnicy muzyki, miejskich pasji i relaksu pod namiotem. Jesteśmy młodym festiwalem z wyjatkową publicznością.
Artyści zapraszani na festiwal reprezentują różne style miejskich brzmień, charakterystyczne dla muzyki granej przez Chonabibe. I tak w ciągu czterech edycji wystąpili m.in.:  O.S.T.R., Pokahontaz, Ten Typ Mes, Gooral, JWP, W.E.N.A. i Rasmentalism, Łona i Webber, Tallib, Natural Dread Killaz, Paluch.
Olbrzymi obszar parku miejskiego zamienia się na dwa dni w teren festiwalowy, gdzie odbywają się dodatkowe atrakcje takie jak: zawody sportów ekstremalnych, warsztaty taneczne, slackline i wiele innych.
Ważnym punktem programu festiwalu jest “Scena się zmienia”. Przegląd młodych talentów otwarty dla wszystkich, którzy chcą się zaprezentować szerszej publiczności. Zwycięzca otrzymuje możliwość wystąpienia na głównej scenie w kolejnej edycji imprezy.
Wyjątkowy klimat docenili czytelnicy Gazety Wyborczej “Co jest grane?”. Chonabibe Festiwal otrzymał nagrodę “Strzały 2013” za najlepsze wydarzenie kulturalne na lubelszczyźnie.
Zeszłoroczną edycję festiwalu odwiedziło niemal dwa tysiące osób.

http://www.festiwal.chonabibe.pl/ - strona Chonabibe Festiwal

Termin: 15-16 sierpnia 2014

Miejsce: Park Miejski w Opolu Lubelskim