Park Miejski | Opole Lubelskie

Partnerzy

Sponsorzy

Aktualności blok

Chonabibe jest takim projektem, który powstał z potrzeby. Co?! Krótko i na temat, ale dokładnie tak jest właśnie z festiwalem, który powstał z naszej prywatnej potrzeby na koncerty, grill, czill i relaks pod namiotem - po prostu zajebisty czas spędzony z przyjaciółmi. Jak się okazało Wy macie podobne potrzeby.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Państwa na Manufakturę Smaków. Jest to coroczna impreza promująca nasz region, która odbywa się na boisku w Parku Miejskim. Rozpoczyna się uroczystą Mszą Świętą oraz korowodem ulicami miasta. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, które umilą nam popołudnie i wieczorny koncert gwiazdy Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing. Oto szczegółowy program imprezy:

Opolskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół nr 2 zaprasza na tradycyjne obchody Nocy Świętojańskiej. Dużą część widowiska stanowić będą tańce i zabawy ludowe. Odbędą się pokazy klepania kosy. Imprezie towarzyszyć będą liczne konkursy: plastyczny, na koszenie łąki, toczenie beli siana i placek drożdżowy.

14 czerwca LGD "Owocowy Szlak" zaprasza do Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim na  "III Święto Produktu Lokalnego". W programie między innymi konkursy: na najlepszy produkt lokalny w kategorii: kulinaria, rękodzieło,  oraz konkurs na przyśpiewkę ludową. Dodatkowo odbędzie się konkurs na najlepszą nalewkę tradycyjną. I tak jak przed rokiem zapraszamy do odwiedzania stoisk i degustacji  produktów lokalnych przygotowanych przez uczestników konkursów. Na zakończenie imprezy wystąpi zespół "Rokiczanka".

"Pieśni Kosmosu" to program specjalnie przygotowany dla publiczności opolskiej przez Ilonę Irminę i Mirka Iwańskich - artystów plastyków, zajmujących się również terapią dźwiękiem gongów i mis grających. Gong przekazuje uniwersalną energię życiową, obwieszcza czas pokoju, symbolizuje dobrobyt. Jest najsilniej rezonującym instrumentem. Posiada kosmiczną moc, która za pomocą dźwięku leczy i rewitalizuje każdą komórkę naszego ciała.

Chonabibe Festiwal to wydarzenie inicjowane przez lubelski zespół Chonabibe. Od pięciu lat do urokliwego parku w Opolu Lubelskim zjeżdżają miłośnicy muzyki, miejskich pasji i relaksu pod namiotem. Jesteśmy młodym festiwalem z wyjatkową publicznością.

Szanowne Panie, mili Panowie!
Cyrk do Was jedzie, otwórzcie drzwi.
Przed Wami sztuczki, magia, klaunowie...
Międzynarodowy Festiwal Zabaw „Iskierka Przyjaźni” na kąpielisku miejskim rozpoczął tegoroczne obchody Manufaktury Smaków. Sobotni wieczór umiliły: występy, gry i zabawy przygotowane przez Powiśloków, a także gościnne grupy z Bułgarii i Węgier. Po wspólnym biesiadowaniu i tańcach, degustacji lokalnych potraw tradycyjnych oraz rozstrzygnięciu kulinarnego  konkursu na babę zagrała Kapela Bornego z Podzamcza.

Oficjalnie zapraszamy na Manufakturę Smaków 2

Słoneczny Dzień Dziecka... muzycznie i charytatywnie. Festyn w malowniczym parku miejskim, lokalna akcja charytatywna, koncert muzyki filmowej – tymi wydarzeniami kulturalnymi OCK uczciło Światowy Dzień Dziecka.

W dniach 16-17 sierpnia w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim odbędzie się Chonabibe Festiwal. Coś dla siebie znajdą zarówno fani dobrej muzyki jak i sportów ekstremalnych.
Chonabibe Festiwal to wyjątkowa impreza, która co roku zrzesza miłośników muzyki, kultury oraz sportu.

10 czerwca 2013. zakończyliśmy zajęcia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Opolu Lubelskim. Dyplomy zostały rozdane, umiejętności zaprezentowane.

Na ten dzień czekało wielu mieszkańców Opola. Nowy park to idealne miejsce zarówno do aktywnego wypoczynku jak i odpoczynku w ciszy i spokoju, z dala od miejskiego szumu. Uroczyste otwarcie parku odbyło się 1 czerwca podczas „Słonecznego Pikniku czyli Dnia Dziecka w Parku Miejskim”. Mimo nie najlepszej pogody w ten dzień "nowy" park odwiedziło ok. 3 tys. osób.

Strony